TEKMOVANJE IZ BIOLOGIJE (PROTEUSOVO TEKMOVANJE)

Šolsko tekmovanje iz biologije je potekalo 19. 10. 2022 ob 13. uri. Letošnja tema so bili mehkužci (splošne značilnosti, načini prehranjevanja in razmnoževanja, vloga v ekosistemu, gospodarski pomen…). Skupine mehkužcev, ki so jih spoznavali so: polži, školjke, glavonožci, hitoni in slonovi zobčki. V tem šolskem letu se je tekmovanja udeležilo 12 učencev (devet iz 9. razreda in trije učenci iz 8. razreda). Učenci so se dobro pripravili na tekmovanje. Nisa Ivanič, Gal Bagola, Jure Wolf, Eva Aster, Špela Vogrinčič in Kaja Trajbar so prejeli bronasto proteusovo priznanje. Špela in Kaja pa sta se uvrstili tudi na državno tekmovanje, ki je potekalo 2. 12. 2022 ob 15. uri na OŠ II Murska Sobota in sta obe osvojili srebrni proteusovi priznanji, za kar jima iskreno čestitamo.

Nina Sirk