TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Plakat TSZ 2023 A3 1 risba znotraj 1536x862Dan slovenske hrane (uradno razglašen s strani Vlade Republike Slovenije) in projekt Tradicionalni slovenski zajtrk, se vsako leto izvaja tretji petek v mesecu novembru. Letos bo obeleževanje potekalo v petek, 17. novembra.

Tudi letos bomo nazajtrk ta dan na naši šoli in v vrtcu pripravili Tradicionalni slovenski zajtrk in obeležili dan slovenske hrane. Letos bomo več pozornosti namenili kruhu saj je tudi slogan »Kruh za zajtrk – super dan!«.
V okviru zajtrka bomo učencem ponudili med, mleko, maslo, kruh in jabolko, za kosilo pa tradicionalne prekmurske jedi.
Preko šolskega radia bodo poslušali prispevek z vsebino povezano s tradicionalnem zajtrkom in imeli različne dejavnosti.