MLADI RAZISKOVALCI ZGODOVINE

VITANJE 2024 01V sredo, 29. junija 2024 smo se s tremi predstavniki mladih raziskovalcev zgodovine naše šole, odpravili na zaključno prireditev programa Mladi raziskovalci zgodovine v Center vesoljskih tehnologij Noordung v Vitanje. Tam se je odvilo 55. Državno srečanje mladih raziskovalcev zgodovine, ki so v letošnjem šolskem letu raziskovali na temo »KULTURA JE IZRAZ NAJBOLJŠEGA V DRUŽBI« Kulturna ustvarjalnost v mojem kraju. Učenci so na dogodku predstavili rezultate svojega raziskovalnega dela in svoje vtise o raziskovalnem izzivu. Izdelali so raziskovalno nalogo z naslovom »Kulturni dnevi in prireditve na naši šoli, ki se pomnijo« Po končanih predstavitvah je sledil voden ogled centra z edinstveno 3D izkušnjo bivanja na Mednarodni vesoljski postaji. Po tem je sledila še podelitev priznanj. Učenci so prejeli ZLATO PRIZNANJE. Ob koncu je za zbrane bila še zabava s Tinkaro. Polni novih vtisov in zanimiv dogodivščin z dogodka smo se s sladkim paketom še za ostale avtorje naloge odpravili proti domu. Ugotovili smo, da je raziskovati kul.

Mentorica: Monika Hajdinjak