TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

trad slo zajtrk v nov 2015 019Tradicionalni slovenski zajtrk je osrednje dogajanje Dneva slovenske hrane, ki smo ga  na naši šoli in v vrtcu tudi letos obeležili tretji petek v mesecu novembru, 20. novembra 2015. S projektom Tradicionalni slovenski zajtrk želimo otroke izobraževati, ozaveščati  o pomenu zajtrka  ter pomenu in prednostih lokalno pridelanih živil.
Tradicionalni slovenski zajtrk je bil sestavljen iz kruha, mleka, masla, medu in jabolka. Živila, ki so jih učenci zaužili, so bila pridelana oz.  predelana v Sloveniji. Zajtrku v šoli in vrtcu sta se pridružila tudi  župan občine Cankova g. Drago Vogrinčič in čebelar Ljubo Bertalanič.
Dobavitelji živil za  Tradicionalni slovenski zajtrk so bili:
•    mleko - kmetija Kuzma Skakovci - DONACIJA
•    med   -  čebelar Ljubo Bertalanič Skakovci - DONACIJA
•    kruh   -  Turistična kmetija Ferencovi Krašči - delna DONACIJA
•    jabolka – Šipoš Štefan Krašči
•    maslo   -  Pomurske mlekarne

Vsem dobaviteljem živil  se iskreno zahvaljujemo.

VRTEC
Dejavnosti, ki so potekale v našem vrtcu tekom celega tedna:
•    Pogovor: Moj zajtrk;
•    Delavnice na temo (priprava zdravih namazov, napitkov, pečena jabolka polnjena z orehovim nadevom,…);
•    Seznanitev s piramido zdrave  prehrane;
•    Obisk šolske kuhinje;
•    Spoznavanje sestavin tradicionalnega zajtrka (mleko, kruh, maslo, med, jabolko);
•    Obisk čebelarja in župana;
•    Vsakodnevne gibalne dejavnosti