TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK V VRTCU

TRADICIONALNI ZAJTRK nov 2017 11

Projekt je potekal v času od 14. 11. do 18. 11. 2017.
Namen vseslovenskega projekta Tradicionalni slovenski zajtrk in dneva slovenske hrane je spodbujanje lokalne samooskrbe s kakovostno hrano iz lokalnega okolja – ter le to predstaviti otrokom na njim razumljiv način.

Skozi načrtovane dejavnosti smo želeli realizirati zastavljeni cilj:
- spodbujati otroke k zdravemu načinu življenja; (spoznati pomen uživanja raznovrstne hrane ter gibanja za ohranitev ter krepitev zdravja).

V vrtcu so tekom celega tedna potekale različne dejavnosti:
 pogovori na temo: MOJ ZAJTRK, KAJ RAD JEM?
 delavnica: PREHRANSKA PIRAMIDA;
 priprava sadnega, ledenega in bezgovega čaja, zdravega napitka ter solate s korenčkom in koruzo;
 lutkovna predstava: Sladkosned Šapi;
 gibalne dejavnosti na prostem in v telovadnici;
 spoznavanje sestavin Tradicionalnega slovenskega zajtrka;
 obisk čebelarja in župana – Dan slovenske hrane smo obeležili v petek, 17. 11. 2017, z našimi najmlajšimi pa so ta dan zajtrkovali tudi župan občine Cankova g. Drago Vogrinčič, čebelar Ljubo Bertalanič, ravnateljica Jolanda Maruško in pom. ravnat. v vrtcu Brigita Kolmanko.

Zapisala: Sonja Pavlinjek