ligo min vzgojo

DODATNA ŠPORTNA PONUDBA V OŠ

V šolskem letu 2023/2024 je bila Osnovna šola Cankova uspešna na javnem razpisu za sofinanciranje oddelkov z dodatno športno ponudbo v osnovnih šolah. V projekt, ki ga sofinancira Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje, Občina Cankova in donatorji, so vključeni učenci 2. razredov v obsegu 3 ur športa, kjer sta prisotna razredna učiteljica in učitelj športa in 1 ure športa, ki jo izvaja učitelj športa samostojno. Poleg obveznih in klasičnih vsebin športa, ki so del rednega učnega načrta smo učencem 2. razredov ponudili različne športne dejavnosti, ki se ne izvajajo v tako velikem obsegu pri rednih urah športa.

Te vsebine so bile:

Vsebina

Prostor /objekt/ kraj izvedbe

Predvideno število ur

Rolanje

September 2023

Drsanje

December 2023

Drsališe Murska Sobota

Terensko rolkanje (skike)

Oktober 2023

Kolesarjenje

Lokostrelstvo

April 2024

Plavanje

November 2023 in junij 2024

Terme Radenci in letno kopališče Murska Sobota

8 ur

Sankanje in igre na snegu

Januar 2024

Skoki

Februar 2024

Telovadnica OŠ Cankova

2 uri

Plezanje

Marec 2024

Telovadnica OŠ Cankova

Skupaj ur:

35 ur

Učenci so skozi dodatne vsebine športa spoznavali nove športne vsebine in pridobivali različne motorične informacije, ki so še tako pomembne za vsesplošni telesni razvoj otrok. Učenci so v športnih dejavnostih uživali in se naučili veliko novega. Na Osnovni šoli Cankova si želimo, da bi tudi v prihodnje čim več otrok imelo podobne možnosti za sodelovanje v podobnih projektih.

Kaj vse smo počeli si lahko ogledate v galeriji.

Rezultati Javnega razpisa za sofinanciranje oddelkov z dodatno športno ponudbo v osnovnih šolah za šolsko leto 2023/2024