ZAPOSLENI
RAZREDNASTOPNJA
RAZRED |
RAZREDNIK |
SORAZREDNIK |
1.r |
GabrijelaTivadar gabrijela.tivadar(at)oscankova.si |
Kaja Bokan kaja.bokan1(at)oscankova.si |
2.r |
MarjetaRinderer marjeta.rinderer(at)oscankova.si |
Vid Ismajlovič vid.ismajlovic(at)oscankova.si |
3.r |
LidijaSkotnikKetiš lidija.skotnik(at)oscankova.si |
MilencaVrbnjak milena.vrbnjak(at)oscankova.si |
4.r |
BibijanaKerec bibijana.kerec(at)oscankova.si |
Nenad Dolgov knjcankova(at)guest.arnes.si |
5.r |
Nina Štivan nina.stivan(at)oscankova.si
|
Monika Hajdinjak monika.hajdinjak(at)oscankova.si |
PREDMETNASTOPNJA
RAZRED |
RAZREDNIK |
PREDMET |
SORAZREDNIK |
6.r |
Nataša Krpič natasa.krpic(at)oscankova.si |
SLJ, JV |
MetkaPrimec metka.primec(at)oscankova.si |
7.r |
Monika Paluc Zamuda monika.paluc-zamuda(at)oscankova.si |
TJN, TJA, AI1, AI2, AI3, NIPTJA, ID9-letka |
Silvestra Gomboc svetovalna.sluzba(at)oscankova.si |
8.a |
Mateja Kociper mateja.kociper(at)guest.arnes.si |
MAT, TIT, OGL, OGU, NIP-TIT, ID-9 |
Nina Sirk nina.sirk(at)oscankova.si |
9.a |
Lea Skrivanek lea.skrivanek(at)oscankova.si |
TJN,OPB |
Laura Vučak laura.vucak(at)oscankova.si |
Nenad Dolgov knjcankova(at)guest.arnes.si |
knjižnica |
Darko Fras darko.fras(at)oscankova.si |
ROID |
Laura Vučak laura.vucak(at)oscankova.si |
GUM, MPZ, OPZ, ID9-letka |
Brigita Kolmanko brigita.kolmanko(at)oscankova.si |
OPB,pomočnica ravnateljice v vrtcu |
Matej Zupanič matej.zupanic(at)guest.arnes.si |
LUM |
Silvestra Gomboc svetovalna.sluzba(at)oscankova.si |
svetovalno delo, ISP, DSP, NAD |
Milenca Vrbnjak milena.vrbnjak(at)oscankova.si |
OPB |
Nina Sirk nina.sirk(at)oscankova.si |
NAR, BIO, KEM, GOS, SPH |
Nataša Krpič natasa.krpic(at)oscankova.si |
SLJ |
Metka Primec metka.primec(at)oscankova.si |
MAT, FIZ |
Monika Hajdinjak monika.hajdinjak(at)oscankova.si |
GEO, ZGO, DKE, OPB, ISP NAD |
Vid Ismajlovič vid.ismajlovic(at)oscankova.si |
ŠPO, IŠP, ŠSP, ŠZZ, NIP-ŠPO |
Kaja Bokan kaja.bokan(at)oscankova.si |
Druga strokovna delavka v 1.r, JV, OPB |
ZUNANJISODELAVCI |
PREDMET |
NušaBenko |
specialna pedagoginja |
Katja Benko |
logopedinja |
RAVNATELJICA |
PREDMET |
Jolanda Maruško |
ravnateljica |
Pogovorne ure se izvajajo po predhodnem dogovoru z učiteljem.
OSTALIZAPOSLENI |
|
Ana Mesarič Rantaša |
tajnica VIZ |
Slavko Žalman |
hišnik |
Lilijana Bernad |
kuharska pomočnica |
Bili Štertak |
kuhar |
Simona Kerec |
kuharica v vrtcu |
Marija Ficko |
čistilka |
Zdenka Opaka |
čistilka |
Mihaela Kosednar |
čistilka |
Silva Dervarič |
čistilka |
Tadeja Bagola |
čistilka |
Dario Dotto |
program javnih del |
Jožef Erjavec |
program javnih del |
PODALJŠANO BIVANJE
Učenci se lahko na željo staršev vključijo v podaljšano bivanje, ki se prične ob 1155 in traja do 1605 ure. Učenci v podaljšanem bivanju opravljajo domače naloge, se učijo in sodelujejo pri kulturnih, športnih, umetniških in drugih dejavnostih ter se sproščajo pri igri.
Pri učencih želimo oblikovati higienske, socialne in kulturne navade.
Odločitev za obiskovanje podaljšanega bivanja je prostovoljna in velja za vso šolsko leto.
Zaradi varnosti otroka in odgovornosti šole lahko vodja OPB-ja predčasno napoti učence iz šole samo s pisnim soglasjem staršev.
JUTRANJE VARSTVO
Šola za učence prvega razreda devetletke organizira jutranje varstvo v času od 600 do 800 ure.
ŠOLSKI KOLEDAR
Pouk se začne 1. septembra 2023. Zadnji dan pouka za deveti razred je 14. junij 2024, za vse ostale razrede pa 24. junij 2024.
OCENJEVALNO OBDOBJE |
TRAJANJE |
Prvo |
od 01. septembra 2023 do 31. januarja 2024 |
Drugo |
od 1. februarja 2024 do 24. junija 2024 (9.r. do 14. junija 2024) |
POČITNICE IN PRAZNIKI |
TRAJANJE |
Jesenske |
od 30.10.2023 do 3.11.2023 |
Novoletne |
od 25.12.2023 do 2.1.2024 |
Zimske |
od 26.2.2024 do 1.3.2024 |
Prvomajske |
od 27.4.2024 do 2.5.2024 |
Letne |
od 26.6.2024 do 31.8.2024 |
IZVAJANJE ŠOLSKIH AKTIVNOSTI V POPOLDANSKEM ČASU:
- 7.2.2024 – Slovenski kulturni praznik - šolske aktivnosti in proslava
- 22.3.2024 –Gospodarno ravnanje z odpadki- projektni dan
3.5.2024 – POUKA PROST DAN v skladu z drugim odstavkom 7. člena Pravilnika o šolskem koledarju za osnovne šole
ROKI ZA PREDMETNE, RAZREDNE IN POPRAVNE IZPITE
17.6.2024 – 1.7.2024 |
predmetni in popravni izpiti za učence 9. razreda -1. ROK |
26.6.2024 - 9.7.2024 |
predmetni in popravni izpiti za učence od 1. do 8. razreda – 1. ROK |
19.8.2024 - 30.8.2024 |
predmetni in popravni izpiti za učence od 1. do 9. razreda – 2. ROK |
ROKI POPRAVNIH IZPITOV, KI SE IZVAJAJO PO FLEKSIBILNEM PREDMETNIKU
4. marec 2024 – 11. marec 2024 |
24. maj 2024 – 31. maj 2024 |
IZOBRAŽEVANJE NA DOMU – ROKI ZA OCENJEVANJE ZNANJA
3.5. - 14.6.2024 |
1. rok |
UČENCI 9. RAZREDA |
3.5. - 24.6.2024 |
1. rok |
ZA UČENCE OD 1. DO 8. RAZREDA |
19.8. - 30.8.2024 |
2. rok |
ZA UČENCE OD 1. DO 9. RAZREDA |
ROKI ZA NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA
Redni rok
DATUM |
PREDMET |
07.05.2024 |
NPZ iz slovenščine za 6. in 9. razred |
09.05.2024 |
NPZ iz matematike za 6. in 9. razred |
13.05.2024 |
NPZ iz zgodovine – za 9. razred |
13.05.2024 |
NPZ iz tujega jezika nemščine/angleščine (1 učenka) za 6. razred |
INFORMATIVNI DNEVI
Informativni dnevi v srednjih šolah bodo 16. in 17. februarja 2024. Učenci 9. razredov so v petek, 16. februarja 2024 pouka prosti in se udeležijo informativnega dne na izbranih srednjih šolah.
Osnovna šola Cankova
USTANOVITELJ
Ustanovitelj šole je Občina CANKOVA.
ŠOLSKI OKOLIŠ
Šolski okoliš naše šole je določen z odlokom Občine Cankova in zajema sledeče vasi: Cankova, Domajinci, Gerlinci, Gornji Črnci, Korovci, Krašči, Skakovci in Topolovci.
K nam prihajajo še otroci iz vasi drugih občin in šolskih okolišev: iz vasi Fikšinci, Ropoča, Pertoča, Gederovci, Kuzma, Spodnja Ščavnica, Renkovci.
Med šolami je sklenjen medsebojni dogovor.
ŠOLSKI PROSTOR
Učno-vzgojne dejavnosti potekajo v šolski stavbi, ki obsega:
- 14 učilnic,
- tehnično učilnico in delavnico,
- naravoslovno učilnico,
- gospodinjsko učilnico in kabinet za pouk gospodinjstva,
- računalniško učilnico,
- knjižnico,
- 9 kabinetov,
- 3 pisarne (ravnateljica, tajnica, pedagoginja),
- zbornico,
- 2 garderobi in
- jedilnico s kuhinjo.
Športno – vzgojne dejavnosti izvajamo v telovadnici, ki je prostorsko ločena od šole. Koristimo pa tudi igrišča ob šoli.
UPRAVNI ORGANI ŠOLE
Šolo upravljata ravnateljica in svet šole. Svet šole ima štiriletni mandat, sestavljajo ga trije predstavniki ustanovitelja, pet predstavnikov šole in trije predstavniki sveta staršev.
Predstavniki občine: Dejan Nemec, Simona Sapač in Brigita Vogrinčič;
Predstavniki šole: Mateja Kociper, Damjan Kuzma, Silvestra Gomboc, Barbara Škafar, Mihaela Kosednar
Predstavniki staršev: Andrej Šinko, Janja Rogan in Matej Strašek.
SVET STARŠEV
Svet staršev sestavljajo izvoljeni predstavniki vsakega oddelka. Imenovanje vanj izvedemo na 1. roditeljskem sestanku.
Predsednica sveta staršev je Andrej Šinko.
STROKOVNI ORGANI ŠOLE
Strokovni organi šole so učiteljski zbor, oddelčni učiteljski zbor, strokovni aktivi in razredniki.
SKUPNOST UČENCEV
Za uveljavljanje svojih pravic in interesov se oddelčne skupnosti preko svojih predstavnikov povezujejo v skupnost učencev šole.
Šolski parlament je izvršilni organ skupnosti učencev šole. Sestavljajo ga učenci, ki jih izvoli skupnost učencev šole.
Šolski otroški parlament ima 18 članov, po dva predstavnika iz vsakega oddelka. Skliče se najmanj dvakrat v šolskem letu.
OTROŠKI PARLAMENT
Predstavlja izvirno obliko spodbujanja otrok k izražanju lastnih mnenj o aktualnih vprašanjih, s katerimi se vsakodnevno srečujejo.
Letos bo potekal že 34. otroški parlament na temo »DUŠEVNO ZDRAVJE OTROK IN MLADIH«.
Za delovanje šolske skupnosti učencev in otroškega parlamenta je odgovorna mentorica Silvestra Gomboc.
ŠTEVILO UČENCEV V ŠOLI
1.r |
16 |
7.r |
18 |
2.r |
13+1 |
8.r |
13 |
3.r |
9 |
9.r |
13 |
4.r |
11+2 |
|
|
5.r |
12 |
|
|
6.r |
20 |
|
|
SKUPAJ |
128 UČENCEV |
DNEVI DEJAVNOSTI: 4. in 5. razred
DNEVI DEJAVNOSTI ZA ŠOLSKO LETO 2022/2023
RAZRED |
VSEBINA |
ČAS |
IZVAJALCI |
4.a |
· JELKOVANJE · SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK · ZADNJI ŠOLSKI DAN |
22. 12. 2023, ponedeljek 7. 2. 2024, torek 24. 6. 2024, ponedeljek |
Vsi učitelji RP |
5.a |
· JELKOVANJE · SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK · ZADNJI ŠOLSKI DAN |
22. 12. 2023, ponedeljek 7. 2. 2024, torek 24. 6. 2024, ponedeljek |
Vsi učitelji RP |
RAZRED |
VSEBINA |
ČAS |
IZVAJALCI |
4.a |
· DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA - POHOD · JESENSKI KROS · ŽIVLJENJE V NARAVI · KOLESARSKI POLIGON · ATLETIKA |
20. 9. 2023, sreda 3. 10. 2023, torek 26. 4. 2024, petek 30. 5. 2024 - četrtek 5. 6. 2024, sreda |
Vsi učitelji RP |
5.a |
· DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA - POHOD · JESENSKI KROS · ŽIVLJENJE V NARAVI · ATLETIKA · PLAVANJE |
20. 9. 2023, sreda 3. 10. 2023, torek
26. 4. 2024, petek 5. 6. 2024, sreda 19. 6. 2024, sreda |
Vsi učitelji RP Vid Ismajlovič |
RAZRED |
VSEBINA |
ČAS |
IZVAJALCI |
4.a |
· PIKINE DELAVNICE · ČAROBNI DECEMBER · PUSTOVANJE · IGRIVA ARHITEKTURA |
5. 10. 2023, četrtek 4. 12. 2023, ponedeljek 13. 2. 2024, torek maj 2024 |
Vsi učitelji RP, zunanji izvajalci Vsi učitelji RP, Zunanji izvajalci |
5.a |
· ČAROBNI DECEMBER · PUSTOVANJE · KOLESARSKI IZPIT (teoretični del) · KOLESARSKI POLIGON IN VARNA VOŽNJA V CESTNEM PROMETU |
4. 12. 2023, ponedeljek 13. 2. 2024, torek 20. 3. 2024, sreda 30. 5. 2024, četrtek |
Vsi učitelji RP, Razredničarka Mateja Kociper |
RAZRED |
VSEBINA |
ČAS |
IZVAJALCI |
4.a |
· ORIENTACIJA · EKO DAN · PO ZNANJE V NARAVO |
10. 10. 2023, torek 22. 4. 2024, ponedeljek 17. 6. 2024, ponedeljek |
Razredničarka Razredničarka Razredničarka |
5.a |
· EKO DAN · RAZISKOVANJE ŽIVLJENJA NA KOPNEM IN V VODI · PO ZNANJE V NARAVO |
22. 4. 2024, ponedeljek 18. 6. 2024, torek 20. 6. 2024, sreda |
Razredničarka Razredničarka Milenca Vrbnjak Razredničarka Milenca Vrbnjak |
RAZRED |
VSEBINA |
ČAS |
IZVAJALCI |
1.a, 2.a, 3.a, 4.a, 5.a |
Potep po Mariboru |
Maj 2024 |
Vsi učitelji RP Vodja aktiva |
V 4. in 5.razredu pišemo ure pouka: DRU, DRU, NIT, NIT, SLJ
DNEVI DEJAVNOSTI: RAZREDNA STOPNJA
DNEVI DEJAVNOSTI ZA ŠOLSKO LETO 2022/2023
RAZRED |
VSEBINA |
ČAS |
IZVAJALCI |
1.a |
· PIKINE DELAVNICE · JELKOVANJE · SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK · ZADNJI ŠOLSKI DAN |
5. 10. 2023, četrtek 22. 12. 2023, petek 7. 2. 2024, torek 24. 6. 2024, ponedeljek |
Vsi učitelji RP |
2.a |
· PIKINE DELAVNICE · JELKOVANJE · SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK · ZADNJI ŠOLSKI DAN |
5. 10. 2023, četrtek 22. 12. 2023, petek 7. 2. 2024, torek 24. 6. 2024, ponedeljek |
Vsi učitelji RP |
3.a |
· PIKINE DELAVNICE · JELKOVANJE · SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK · ZADNJI ŠOLSKI DAN |
5. 10. 2023, četrtek 22. 12. 2023, petek 7. 2. 2024, torek 24. 6. 2024, ponedeljek |
Vsi učitelji RP |
RAZRED |
VSEBINA |
ČAS |
IZVAJALCI |
1.a |
· DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA – POHOD · JESENSKI KROS · PLAVANJE · ŽIVLJENJE V NARAVI · ATLETIKA |
20. 9. 2023, sreda 3. 10. 2023, torek Zadnji oz. predzadnji teden v oktobru 2023
26. 4. 2024, petek 5. 6. 2024, sreda |
Vsi učitelji RP Vid Ismajlovič |
2.a |
· DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA – POHOD · JESENSKI KROS · PLAVANJE · ŽIVLJENJE V NARAVI · ATLETIKA |
20. 9. 2023, sreda 3. 10. 2023, torek zadnji oz. predzadnji teden v oktobru 2023
26. 4. 2024, petek 5. 6. 2024, sreda |
Vsi učitelji RP Vid Ismajlovič |
3.a |
· DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA – POHOD · JESENSKI KROS · PLAVANJE · ŽIVLJENJE V NARAVI · ATLETIKA |
20. 9. 2023, sreda 3. 10. 2023, torek zadnji oz. predzadnji teden v oktobru 2023
26. 4. 2024, petek 5. 6. 2024, sreda |
Vsi učitelji RP Vid Ismajlovič |
RAZRED |
VSEBINA |
ČAS |
IZVAJALCI |
1.a |
· ČAROBNI DECEMBER · PUSTOVANJE · IGRIVA ARHITEKTURA |
4. 12. 2023, ponedeljek 13. 2. 2024 torek maj 2024 |
Vsi učitelji RP Zunanji izvajalci |
2.a |
· ČAROBNI DECEMBER · PUSTOVANJE · IGRIVA ARHITEKTURA |
4. 12. 2023, ponedeljek 13. 2. 2024 torek maj 2024 |
Vsi učitelji RP Zunanji izvajalci |
3.a |
· ČAROBNI DECEMBER · PUSTOVANJE · IGRIVA ARHITEKTURA |
4. 12. 2023, ponedeljek 13. 2. 2024 torek maj 2024 |
Vsi učitelji RP, Zunanji izvajalci |
RAZRED |
VSEBINA |
ČAS |
IZVAJALCI |
1.a |
· GOZD JESENI · EKO DAN · PO ZNANJE V NARAVO |
10. 10. 2023, torek 22. 4. 2024, ponedeljek 17. 6. 2024, ponedeljek |
Razredničarka Razredničarka Razredničarka |
2.a |
· GOZD JESENI · EKO DAN · PO ZNANJE V NARAVO |
10. 10. 2023, torek 22. 4. 2024, ponedeljek 17. 6. 2024, ponedeljek |
Razredničarka
Razredničarka Razredničarka |
3.a |
· GOZD JESENI · EKO DAN · PO ZNANJE V NARAVO |
10. 10. 2023, torek 22. 4. 2024, ponedeljek 17. 6. 2024, ponedeljek |
Razredničarka Razredničarka Razredničarka |
RAZRED |
VSEBINA |
ČAS |
IZVAJALCI |
1.a, 2.a, 3.a, 4.a, 5.a |
Potep po Mariboru |
Maj 2024 |
Vsi učitelji RP Vodja aktiva |
V 1., 2. in 3. razredu pišemo ure pouka: SLJ, SPO, GUM, LUM, ŠPO.
9. RAZRED
Dan dejavnosti: |
|
Vsebina: |
Datum: |
Nosilec: |
Športni dnevi |
1. |
DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA |
sreda, 20. 9. 2023 |
VID ISMAJLOVIČ |
|
2. |
KOLESARJENJE |
torek, 3. 10. 2023 |
VID ISMAJLOVIČ |
|
3. |
ZIMSKI ŠPORTNI DAN |
februar 2024 |
VID ISMAJLOVIČ |
|
4. |
POHOD TROMEJNIK |
april, maj 2024 |
VID ISMAJLOVIČ |
|
5. |
Atletika |
petek, 26. 4. 2024 |
VID ISMAJLOVIČ |
Kulturni dnevi |
1. |
JELKOVANJE |
petek, 22. 12. 2023 |
DRUŽBOSLOVNI AKTIV |
|
2. |
PUSTOVANJE |
torek, 13. 2. 2024 |
DRUŽBOSLOVNI AKTIV |
3. |
valeta |
petek, 14. 6. 2024 |
DRUŽBOSLOVNI AKTIV |
|
Ekskurzija |
1. |
BOHINJ
|
petek, 29. 9. 2023 |
MONIKA HAJDINJAK |
Tehniški dnevi |
1. |
USTVARJAM KARIERO |
četrtek, 21. 9. 2023 |
SILVESTRA GOMBOC |
|
2. |
BOŽIČNO – NOVOLETNI OKRASKI |
torek, 5. 12. 2023 |
MATEJA KOCIPER LEA SKRIVANEK |
|
3. |
IGRIVA ARHITEKTURA |
četrtek, maj 2023 |
MATEJA KOCIPER RAZREDNIKI |
|
4. |
Različna gradiva |
četrtek, 13. 6. 2024 |
MATEJA KOCIPER LEA SKRIVANEK |
Naravoslovni dnevi |
1. |
PODNEBNI CILJI |
ponedeljek, 18. 9. 2023 |
MONIKA HAJDINJAK
|
|
2. |
PO ZNANJE V NARAVO
|
torek, 10.10.2023 |
MONIKA HAJDINJAK |
|
3. |
EKO DAN |
ponedeljek, 22. 4. 2024 |
MONIKA P. ZAMUDA |
22. 3. 2024 PROJEKTNI DAN – Gospodarno ravnanje z odpadki
8. RAZRED
Dan dejavnosti: |
|
Vsebina: |
Datum: |
Nosilec: |
Športni dnevi |
1. |
DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA |
sreda, 20. 9. 2023 |
VID ISMAJLOVIČ |
|
2. |
KOLESARJENJE |
torek, 3. 10. 2023 |
VID ISMAJLOVIČ |
|
3. |
ZIMSKI ŠPORTNI DAN |
februar 2024 |
VID ISMAJLOVIČ |
|
4. |
POHOD TROMEJNIK |
april, maj 2024 |
VID ISMAJLOVIČ |
|
5. |
Atletika |
petek, 26. 4. 2024 |
VID ISMAJLOVIČ |
Kulturni dnevi |
1. |
JELKOVANJE |
petek, 22. 12. 2023 |
DRUŽBOSLOVNI AKTIV |
|
2. |
PUSTOVANJE |
torek, 13. 2. 2024 |
DRUŽBOSLOVNI AKTIV |
|
3. |
ZADNJI ŠOLSKI DAN |
ponedeljek, 24. 6. 2024 |
DRUŽBOSLOVNI AKTIV |
Ekskurzija |
1. |
BOHINJ |
petek, 29. 9. 2023 |
MONIKA HAJDINJAK |
Tehniški dnevi |
1. |
DINAMIČNA GEOMETRIJA |
četrtek, 14. 12. 2023 |
MATEJA KOCIPER |
|
2. |
ZDRAVNIŠKI PREGLED IN ogled kulturnih ustanov in delavnice |
po dogovoru |
MATEJA KOCIPER RAZREDNIK |
|
3. |
Od ideje do izdelka |
ponedeljek, 18. 3. 2024 |
MATEJA KOCIPER RAZREDNIK |
|
4. |
IGRIVA ARHITEKTURA |
četrtek, maj 2024 |
MATEJA KOCIPER RAZREDNIKI |
Naravoslovni dnevi |
1. |
PODNEBNI CILJI |
ponedeljek, 18. 9. 2023 |
MONIKA HAJDINJAK |
|
2. |
ASTRONOMSKA NOČ
|
petek, 29. 3. 2024 |
METKA PRIMEC |
|
3. |
EKO DAN
|
ponedeljek, 22. 4. 2024 |
MONIKA P. ZAMUDA |