OŠ CANKOVA – RAZISKOVALNA ŠOLA

Naša šola je izredno prizadevna in aktivna na področju raziskovanja. Tako organiziramo številna tekmovanja in srečanja za učence.

Zadnja leta se vključujemo tudi v tekmovanje mladih raziskovalcev z raziskovalnimi nalogami, kjer dosegamo tudi na državnem nivoju lepe rezultate.

Tradicionalni so postali že tudi naši tabori. To je likovna kolonija »Po sledeh naše preteklosti«, ki ima celo mednarodni pečat.

Na podlagi rezultatov, ki jih dosegamo nam je Zveza za tehnično kulturo Slovenije, Regionalni center Murska Sobota, tudi letos podelil naziv RAZISKOVALNA ŠOLA. Ta naziv smo potrdili tudi za tekoče šolsko leto.

Trudili se bomo, da bomo tudi v prihodnje obdržali ta naziv, saj pomeni, da na šoli kvalitetno delamo z učenci.

Na pridobljeni naziv smo zelo ponosni in tudi v bodoče bomo s svojim delom poskušali dokazati, da je raziskovanje neznanega, novega ali manj novega ena od naših prednostnih nalog in izivov.