PROSLAVA OB DNEVU UPORA PROTI OKUPATORJU IN PRAZNIKU DELA  IN EKO DAN

V predprazničnih dneh smo 24.5.2015 tudi na naši šoli obeležili oba praznika, 27. april, dan upora proti okupatorju in 1. maj, praznik dela. V nadaljevanju je sledil že tradicionalni Eko dan, letos na temo Odpadki.
Učenci razredne stopnje so izdelovali izdelke iz odpadne embalaže. Učenci in učenke 1.,2. in 3. razreda so izdelovali Zamaškožera in Baterijka, ki bosta odslej krasila naš šolski Eko kotiček in bosta namenjena zbiranju zamaškov in odpadnih baterij.  Učenci in učenke 4. in 5. razredov so izdelovali lutke iz odpadne embalaže. Na predmetni stopni so učenci spoznavali različnost odpadkov in razmišljali o njihovi ponovni koristni uporabi ali recikliranju.  6. razred je spoznaval biološke organske odpadke in postavil kompostnik v bližini šole. 7. razred je spoznaval, kaj se dogaja s plastiko od začetka do konca in izdelal plesoče hobotnice. Učenci in učenke 8. razreda so se seznanili z recikliranjem odpadkov in so ročno izdelovali papir. 9. razred je 3D likovno ustvarjal različne dosežke iz odpadnih materialov. Po  končanih delavnicah so se posamezne skupine predstavile s svojimi izdelki na skupni prireditvi. Izdelke smo razstavili v šolskem eko kotičku.

Galerija:

- proslava