NEOBVEZNI IZBIRNI PREDMET ANGLEŠČINA V ŠOLEKEM LETU 2016/2017 V 7., 8. IN 9. RAZREDU

V šolskem letu 2016/17 bomo v skladu z Zakonom o osnovni šoli (Ul. RS 63/13), ki določa izvajanje neobveznih izbirnih predmetov, nadaljevali z izvajanjem neobveznih izbirnih predmetov.

V skladu z zakonom lahko učenec poleg obveznih izbirnih predmetov, ki smo vam jih že ponudili izbere še neobvezni izbirni predmet - angleščino. Lahko pa se za obiskovanje neobveznega izbirnega predmeta sploh ne odloči.

Pouk neobveznega izbirnega predmeta - angleščine se bo izvajal dve uri tedensko in sicer od 7. do 9. rarzeda, v kolikor bo prijavljenih dovolj učencev. Vsako leto znova se bodo učenci odločali o obiskovanju. Smiselno je, da ga obiskujejo vsa leta.

Neobvezni izbirni predmeti so pri ocenjevanju izenačeni z obveznimi predmeti osnovne šole. Znanje se ocenjuje številčno z ocenami od 1 do 5, zaključene ocene pa se vpišejo v spričevalo.

Prisotnost učenca pri neobveznem izbirnem predmetu se obravnava enako kot pri obveznih predmetih, vsako odsotnost pa morajo starši opravičiti.

Na strani je 1979 gostov in ni članov .