PROJEKT GLOBE - EKO ŠOLA

NARAVOSLOVNI DAN GLOBE 202322V okviru projekta Globe, pod okriljem Eko šole, smo na naši šoli izvajali aktivnosti vezane na pet tematskih sklopov: atomosfera, hidrosfera, biosfera, pedosfera in Zemlja kot sistem. Globen teden je potekal od 17. 4. 2023 do 21. 4. 2023, in v okviru tega smo učiteljice skupaj z učenci na razredni stopnji izvedle naravoslovni in športni dan. Naravoslovni dan je potekal v petek, 21. 4. 2023, kjer so si učenci najprej ogledali predstavitev Bober v kovčku, nato pa smo se odpravili proti gozdu in potoku Kučnica v bližini šole. Tam so učenci po skupinah izvedli 5 postaj na temo gozd, zrak, odpadki, prst in voda. V sredo, 26. 5. 2023, smo izvedli športni dan in se odpravili na Pitzove travnike. Opravili smo sprehod do reke Ledave in izvedli različne delavnice. Raziskali smo travnike in poiskali zdravilne rastline, izvedli vaje čuječnosti v gozdu, se orientirali, poučili smo se o prvi pomoči ter se malo razgibali. Dan smo zaključili s sprehodom po Cankovi in vrnitvijo nazaj proti šoli.

NARAVOSLOVNI DAN

ŠPORTNI DAN

Na strani je 1944 gostov in ni članov .