DRŽAVNO SREČANJE MLADIH RAZISKOVALCEV ZGODOVINE

pozdrav na prireditviV letošnjem šolskem letu smo z raziskovanjem v okviru razpisane teme ZPMS raziskovali praznike in praznovanja na OŠ Cankova skozi čas.. Nastala je raziskovalna naloga z naslovom  Od štafete do valete, v kateri so predstavljene šolske proslave, kulturne prireditve, spominski dnevi in druge svečanosti na OŠ Cankova v različnih zgodovinskih obdobjih, predvsem med 1918 – 2016, na osnovi zapisov v šolskih kronikah in zapisnikih, dopolnjeni pa so s pričevanji nekdanjih učencev in učenk ter učiteljev in učiteljic. Veseli smo in ponosni, da smo spet uspeli zapisati delček naše krajevne zgodovine.
Mladi raziskovalci zgodovine, ki so izdelali nalogo so bili Marina Sušec iz 9.r ter Mark Hajdinjak in Klara Jug iz 8.r, ki  so se tudi udeležili že tradicionalnega 48. DRŽAVNEGA SREČANJA MLADIH RAZISKOVALCEV ZGODOVINE, ki je potekalo na OŠ Vrhpolje pri Moravčah. Ob tem pa so se podali tudi na organiziran ogled gradu Tuštanj, kjer je potekala tudi osrednja prireditev. Za raziskovalno nalogo Od štafete do valete so učenci prejeli ZLATO PRIZNANJE.

Monika Hajdinjak

Utrinki z državnega srečanjaUtrinki z državnega srečanja